גריטת רכב למדינה

גריטת רכב למדינה – תכנית משתלמת למדינה

גריטת רכב למדינה הנה מיזם ממשלתי הבא להוריד מהכביש רכבים ישנים, בני 20 שנה ומעלה, ובכך להשיג כמה מטרות: הורדת הסיכון לתאונת דרכים, שכן, מרכב ישן צפויות יותר תקלות פתאומיות; הפחתת זיהום האוויר, שכן, זיהום האוויר הנגרם מרכב ישן הינו פי עשרים מרכב חדש; שיפור מראה העיר באמצעות סילוק הרכבים הישנים החונים באפס מעש בצידי הדרכים; ותרומה למחזור.

גריטת רכב למדינה משתלמת למדינה. ישנו חיסכון של כ-70 מליון שקלים, על כל 10,000 רכבים המועברים לגריטה, רק מההפחתה בזיהום האוויר. כמו כן, הפחתת זיהום האוויר מפחיתה את הצורך בטיפולים רפואיים, בימי מחלה ואשפוז, ועוד. בסופו של דבר, היא אכן מצדיקה את 20 מליון השקלים שהקציבה המדינה לתכנית.

בסוף מרץ 2012, התכנית הופסקה כיוון שהתקציב נגמר, והיא התחדשה בדצמבר בשנה זו.

גריטת רכב למדינה – סכומי כסף

המדינה הציעה סכום של 3,000 ₪ לבעל רכב המוסר את רכבו, העומד בתנאי התכנית, לגריטה. בעתיד, יתכן והמדינה תעניק פיצוי גבוה יותר, בסכום של 3,500 ₪. בארצות הברית, מקבל בעל הרכב סכום של כ-4,500 דולר. עליו להוסיף לא מידי הרבה בכדי לממן לעצמו רכב חדש מכובד. בארץ, אמנם הסכום לא מספיק ליותר משכירות רכב לזמן קצר, אך עדיין, זהו סכום שבעל הרכב כנראה לא יקבל מאף אחד אחר על הגרוטאה שלו.

אמנם דמי הכיס שהנכם מקבלים עבור הרכב הם נחמדים, אך כמובן שלא תוכלו לממן בהם רכב חדש. לכן חשוב להפנים כי השתתפות בתכנית גריטת הרכב צריכה לבוא גם ממקום של איכפתיות – מדובר באספקט בטיחותי, כמו גם באספקט ירוק. הורדה של רכבים כאלו מהכביש, מונעת סיכונים מיותרים, ושומרת כי רכבים אלו לא יפלטו מזהמים מיותרים לאוויר אותו אנו נושמים. גריטת רכבים גם מפנה מקום למכוניות חדשות שיצאו למכירה, שכן הם אינם תופסים עוד מקומות חנייה ברחבי העיר.

דרג את השירות

צור קשר
ביקורות

שלמה ביל
4.7
30 ביקורות בגוגל