גריטת רכב משרד הרישוי

גריטת רכב משרד הרישוי – התכנית חוזרת

התכנית הממשלתית לעידוד מסירת רכבים ישנים לגריטה, כדי להורידם מהכביש, החלה בשנת 2010. מאז עשרות אלפי רכבים נמסרו לגריטה, וכמה פעמים הופסקה התכנית לזמן מה עקב מגבלות התקציב. הפעם האחרונה היתה במרץ 2012 – תוך שלושה חודשים נגמר התקציב השנתי. התכנית היתה מיועדת להתחדש במרץ 2013, אך לבסוף, התחדשה בדצמבר 2012 עקב מענק.

התקציב עמד עד עתה על סכום של 80 מליון ₪, ונעשה בו שימוש מועיל ביותר: הסרת רכבים ישנים מהכביש הינה צורך בטיחותי, שכן עקב מצבם וגילם הם מהווים סיכון גבוה יותר לתאונת דרכים. כמו כן, רכבים אלו, להם אין ממיר קטליטי, מזהמים פי 20 לעומת רכבים חדשים.

שיקולים ירוקים אלו, כמו גם שיקולי הבטיחות שצוינו כאן למעלה, הם מקצת מאחורי העומד בתכנית זו. משרד הרישוי מעודד בימים אלו את גריטתם של הרכבים הישנים, בכדי לפנות מקום למכוניות החדשות שיצאו בשוק. מי מאיתנו לא נתקל ברחוב ברכב ישן מעופש, התופס מקום חנייה לשווא, לפעמים אפילו במשך שנים בטרם נגרר. הבאתו של רכב כזה לגריטה, מפנה את מקום החנייה לשימוש בעבור אלו הזקוקים לו, וגם מעלה את ערכו של הרכב, שכן אין בו גרוטאות בנמצא. התכנית מיועדת לכלל העומדים בתנאיה.

גריטת רכב משרד הרישוי – השלבים

בתהליך גריטת רכב משרד הרישוי הינו התחנה הראשונה. על הבעלים הרשומים להגיע בעצמו למשרד הרישוי, או לשלוח מיופה כח מטעמו. עליו להצטייד בצ'ק מבוטל, תעודה מזהה וכמובן, רישון הרכב. עבור גריטת רכב משרד הרישוי מבטל את הרישיון ונותן לבעלים רישיון זמני בן 48 שעות, כדי שיוכל להביא את רכבו אל מגרש הגריטה.

השלב הבא הוא להביא את המסמכים הדרושים עם הרכב אל מגרש הגריטה, אם באמצעות נסיעה, או באמצעות גרר, במקרה בו הרכב איננו עוד נייד- שכן, גם רכבים שאינם עוד ניידים, כל עוד יש להם טסט בתוקף, יכולים להשתתף בתכנית.

דרג את השירות

צור קשר
ביקורות

שלמה ביל
4.7
30 ביקורות בגוגל