האם ניתן למכור חלקי רכב לפירוק לאחר טוטאל לוסט גם אם קיבלתי את כל הכסף מהביטוח?

 

במאמר זה נענה על השאלה האם ניתן למכור חלקי רכב לפירוק לאחר טוטאל לוסט גם אם קיבלתי את כל הכסף מביטוח הרכב שלי? זוהי שאלה שמעסיקה רבים שרכבם מוגדר כטוטאל לוסט. וחשוב להבין כי החוק במדינה ברור לגבי כל נושא מכירת חלקי רכב לאחר אובדן גמור ואובדן להלכה של רכב, על מנת להימנע מבעיות הצצות במכירת חלקי רכב לא תקינים.

 

כולם מכירים את המצב בו הרכב שלנו עובר איזושהי תאונה קלה- רכב לא מספיק זהיר משפשף את הצד של רכבנו, לא שמנו לב ועשינו רוורס על מכונית אחרת, לא בלמנו מספיק בזמן ונכנסנו קלות ברכב מקדימה ועוד ועוד..

אלו תאונות שקורות יום יום ובעצם אין כל פגיעה בגוף ברוב המקרים, בהחלט לא נעים אך לא נורא.

 

אך לעיתים רכב עובר תאונה שהיא מעט יותר רצינית, וגם כאן לא בהכרח ישנה פגיעה בגוף, אך הרכב ניזוק בצורה חמורה ובעצם תיקון הנזקים לא שווה לבעל הרכב כיוון שרכב כזה בדיוק יעלה פחות מהסכום לתיקון הרכב. בהחלט מצב לא נעים בין אם הרכב מוגדר כטוטאל לוסט ובין אם לא. אך ויש צורך כמובן להכיר את המושגים השייכים לעניין זה ולהכיר את זכויותיכם בעניין. כמובן במידה ודבר שכזה קורה לכם, כדאי מאוד להכיר את החוק ואת הזכויות ולפעול בהתאם על מנת לממש את זכויותיכם ולפעול בהתאם.

 

כדאי שקודם כל נכיר את המושגים ונבין את ההבדל בין טוטאל לוסט לבין מושג הנקרא אובדן להלכה. טוטאל לוסט הוא אובדן גמור בעברית, ומייצג מצב בו הרכב שעבר תאונה וניזוק באופן קשה כך שקורים אחד משני המקרים הבאים: א. שמאי רכב בדק את הרכב לאחר התאונה והחליט כי מדובר ברכב שיצא משימוש. ב. שמאי רכב בדק את הרכב והחליט כי תיקון נזק המכונית יעלה חמישים וחמשה אחוז ומעלה מהערך של המכונית.

 

במצב של טוטאל לוסט, חברת הביטוח צריכה לפצות את בעל הרכב על פי מחיר המחירון, ואת חלקי הרכב היא מוכרת ומקבלת לעצמה את הסכום שתרוויח ממכירת חלקי המכונית. וזוהי בעצם התשובה לשאלה, חברת הביטוח היא זו שצריכה למכור את החלקים, ואתם מקבלים את הכסף על פי המחירון מחברת הביטוח.

 

אובדן להלכה הוא מושג המתאר מצב בו הרכב עבר תאונה קשה אך לא הוגדר כטוטאל לוסט, זאת אומרת, הרכב ניזוק באופן קשה מאוד אך לא מוגדר שהתיקון יעלה יותר מ55% מערך של המכונית.

 

ללא ספק ישנם פרטים רבים בחוק הקשור במכירת חלקי רכב לאחר אובדן להלכה וכל זאת כדאי ללמוד ולהכיר לעומק על מנת לא לעשות טעויות שעלולות להיות עבירות של ממש המסוכנות לחיי אדם.

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?