טופס גריטת רכב

טופס גריטת רכב

טופס גריטת רכב – תועלות

תכנית גריטת רכב היא בבחינת "זה נהנה, וזה לא חסר". בעל הרכב הישן מקבל תמורה הוגנת עבור מסירת רכבו מהכביש, וכן המדינה חוסכת כסף ומשיגה מטרות שונות. כיצד? תכנית גריטת רכב מיועדת להסרת רכבים ישנים מהכביש. זאת, כדי להפחית את זיהום האוויר המגיע מהרכבים הישנים (פי 20 לעומת רכבים חדשים!), וכן, כדי למנוע את הסכנה שיש בנסיעת רכב ישן, בעל בלאי וסיכון לתקלות פתאומיות, על הכביש.

אחד מתנאי התכנית הוא, שעל הרכב להיות בעל רישיון בתוקף, שכן, אם הרכב איננו נוסע, אין טעם שתשקיע המדינה כסף בגריטתו.

יתרונות נוספים המושגים הם, תרומה למחזור- הרכבים הנמסרים להליך גריטה רכב תורמים לתעשיית הברזל, ומספקים חומר גלם לרכבים חדשים; וכן- שיפור מראה העיר, על ידי סילוק גרוטאות מהרחובות.

עשרות אלפי רכבים נמסרו לגריטה – בעלי הרכבים מעדיפים 3,000 ₪ על פני גרוטאה שהוצאותיה עולות על שוויה.

היתרונות הברורים של אלמנטים נקיים וירוקים, כלכליים ובטיחותיים, פורטו כאן לעיל. כמו כן, ישנו יתרון נוסף של פינוי מקום לרכבים החדשים. כאשר גריטת רכב מתבצעת, רכבים אלו יורדים מהכביש וכך מפנים מקום לאלו החדשים. דוגמא בולטת לדבר, היא למשל אותם רכבים ישנים העומדים ברחובות הערים השונות ותופסים מקומות חנייה יקרים לרווחת התושבים. במקרים של גריטת רכב, רכבים אלו יפונו מהרחובות, וכך מקומות החנייה יתפנו לאלו הבאמת זקוקים להם.

טופס גריטת רכב – טפסים שונים

יש למלא עבור טופס גריטת רכב אותו ניתן להוריד מהאתר של משרד התחבורה. את הטופס מביאים למשרד הרישוי כאשר מבטלים את רישיון הרכב, ובמקומו מקבלים רישיון זמני למשך 48 שעות, לצורך הבאת הרכב אל משרד גריטה מורשה. יש להצטייד גם בתעודה מזהה של הבעלים הרשומים, בצ'ק מבוטל וכן ברישיון הרכב, כמובן. כאשר שולח הבעלים הרשומים מיופה כוח מטעמו עבור גריטת רכב טופס ייפוי כוח הנו הכרחי.

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?