סוחרי רכב בישראל

סוחרי רכב בישראל

אחד המקצועות השנויים ביותר הוא מקצועם של סוחרי רכב בישראל. אנו כישראלים גוררים אתנו אתוס תרבותי שלם הנוגע לסוחרי רכב שמתחיל ממערכונים ונגמר בסרטי קולנוע ישראליים ובכתבות מיתולוגיות של "כלבוטק". התדמית שנוצרה על סוחרי רכב במסגרת האתוס הזה, היא בעייתית ביותר.

היכן בעצם האמת?

בארצות העולם המקצוע שנקרא סוחרי רכב מקובל מאד. מגרשי מכוניות מסודרים נבנים ומפוקחים על ידי גורמים ממשלתיים ונחשבים לערוץ מרכזי בביצוע עסקאות מכירת רכב הוגנות בעת קניית רכבים משומשים. שיטה זו החלה להיות נפוצה גם בארץ וניתן לראות בבירור כי בשנים האחרונות לקחו חברות הליסינג הגדולות חסות על שוק המגרשים למכירת רכב, והיום ניתן להגיד כי השוק של סוחרי רכב בישראל מתנהג בהוגנות וביושר. מה שיותר חשוב הוא שהניהול המקצועי של החברות הביא ללקוח הישראלי שירות טוב יותר ועסקאות טוב יותר ממה שהכיר אצל סוחרי רכב בעבר.

ממה צריך להיזהר?

ראשית יש לפנות ולבצע עסקאות רק מול סוחרי רכב העובדים במגרשים גדולים וממוסדים. יש להיזהר כמו מאש מהתקשרות עם סוחרי רכב המתחזים למוכרי רכבים פרטיים. אלו בדרך כלל רמאים ונוכלים קטנים ושומר נפשו ירחק מהם. איך מזהים אותם ? ובכן, אם הם עונים לשיחה ושואלים "על איזה רכב מדובר" (סימן שיש להם למכירה יותר מאחד), אם הם מערבים "שחקנים" נוספים בעסקה כמו חבר, שכן, או אפילו בוחן רכב. במצבים כאלה מוטב לברוח מהעסקה.

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?