פירוק מכוניות

פירוק מכוניות

מוכרת וידועה היא האמרה : השלם שווה יותר מסך חלקיו. ואולם אמרה זו אינה נכונה בכל הנוגע לשוק הרכב בישראל היום.

לרוב, בעיקר כאשר מדובר בדגמים ישנים יותר, חלקיה של מכונית שווים יותר מהמכונית השלמה. זו הסיבה ששוק פירוק מכוניות פורח ומשגשג בארץ ומביא פרנסה יפה מאד למפעיליו.

איך בעצם נוצרת הרווחיות  בענף פירוק מכוניות?

אנו נתקלים בביצוע פירוק מכוניות כאשר הן עברו תאונה ואיבדו למעשה את ערכן הכלכלי (TOTAL LOSS), או כאשר המכוניות התיישנו ואינן שוות בשוק המכוניות המשומשות יותר מאלפי שקלים בודדים.

לאחר שמבוצע פירוק רכבים, מקבלים ערימה לא קטנה של חלפים שיכולים לשמש מכוניות פעילות שלא ירדו מהכביש.

ערכם של חלפים אלו, בעיקר במכוניות שעברו מספר ק"מ לא רב עד שהורדו מהכביש, יכול להגיע לסכומים לא מבוטלים ולעיתים יש מכירה מסודרת ומרוכזת של חלפים כאלו למוסכים.

יש מקרים בהם המכונית נמכרת לפי משקלה לטובת השימוש במתכת שממנה היא עשויה.

האלמנט הבטיחותי פירוק מכוניות

פירוק מכוניות מנתק למעשה את הקשר בין מספרי השלדה והרישוי לחלפים המוצעים למכירה. בכך מתייתר למעשה ספר הטיפולים ברכב (לאחר ביצוע פירוק מכוניות אין יותר "רכב").

ניתוק זה מנתק את הלקוח מתיעוד הטיפולים שעברו החלפים בעת שהרכב היה על הכביש.

לפיכך יש עלינו כקונים חובת זהירות כפולה ומכופלת בכדי שלא יותקן ברכבנו חלף משומש אשר אינו שמיש תפקודית או שמהווה סכנה בטיחותית.

מומלץ לקנות את החלף בעצמנו כשאנו מלווים באיש אמון שלנו המבין דבר או שניים בעולם מכונאות הרכב.

פירוק מכוניות – כיצד למכור את הרכב?

פירוק מכוניות משומשות יכולה להתבצע בכמה דרכים. ניתן לפרסם מודעות באתרי רכב באינטרנט. מצד אחד, בצורה זו מגיעים לקבל יעד גדול ביותר ללא כל תשלום, לעומת פרסום בעלונים העולה כסף לכל יום. מצד שני, עשוי לעבור זמן רב לפני שהרכב יימכר.

ניתן לקיים עסקת טרייד אין: למכור את הרכב לחברה העוסקת במכירת מכוניות, ולקנות ממנה רכב אחר.

כמובן, ניתן גם להשתמש בדרך הישנה והמוכרת של הדבקת שלט מכירה על המכונית, או הדבקת מודעות בעיר. אמנם היא מגיעה למספר נהגים מצומצם, אך, מנגד, אין מה להפסיד.

פירוק מכוניות משומשות- מה לעשות

לפני שמראים את הרכב לקונה פוטנציאלי, מומלץ לקחת אותו למכונאי היודע את מלאכתו, ולשמוע ממנו מה דעתו על מצב הרכב. פירוק מכוניות  מזמינה משא ומתן בין הצדדים. כדי לדרוש בבטחון את המחיר, גם כשהקונה מבקש לעמוד על המיקח, יש להיות בטוחים שאכן המחיר הינו מציאותי והוגן.

ניתן לברר מה המחיר המתאים עבור הרכב המשומש, לפי רכבים אחרים הדומים לרכב המדובר ברוב הפרמטרים. קביעת הצעת המחיר צריכה להיעשות בתשומת לב כדי שלא להרתיע קונים עקב המחיר הגבוה, ומנגד, לא להפסיד במכירת הרכב במחיר נמוך מידי.

כדאי גם להקדיש מחשבה למראהו החיצוני והפנימי של הרכב.  מומלץ לנקותו ולדאוג שהוא נראה טוב ושמור.

דרג את השירות

צור קשר
ביקורות

שלמה ביל
4.7
30 ביקורות בגוגל