קונה רכבים לנסיעה? כך תשמור עליהם בקיץ!

שמירה על הרכב מאריכה את חייו, זה כבר ידוע. אך הקיץ והשמש מקשים על השמירה על הרכב ואלה מביאים פעמים רבות למצב בו צריך להיפטר מהמכונית ולתת אותו לחברה אשר קונה רכבים. מדריך לשמירה על הרכב בקיץ

זה קורה לנו בכל שנה. הקיץ מגיע ואיתו החום. אנחנו כל הזמן שוברים את הראש – איך לשמור על הרכב בקיץ, איך למנוע ממנו להתחמם בזמן חניה וכדומה. לכן, אנחנו חונים את הרכב בחניה שאינה מוצלת, חוזרים אחרי מספר שעות ומגלים שהרכב שלנו לוהט כמו תנור אפיה, ורק מחכים להיכנס אליו כדי לצאת לדרך. באותה הצורה בה אנחנו סובלים מישיבה בחום של הרכב, כך סובלת גם המכונית שלנו. למרות שאנו מתקשים לראות זאת, החום וקרני השמש פוגעים באופן ישיר בפח הרכב, בפלסטיק ולעתים אף בחלקיו הפנימיים. כלי רכב רבים שמגיעים לחברה אשר קונה רכבים לפירוק, מגיעים לאחר שנים של עמידה בשמש ופגיעה בכל מרכב המכונית. לעתים זה בלתי נמנע, אך לעתים ניתן להאריך את חיי המכונית ולשלוח רכבים לפירוק לאחר הרבה שנים של הנאה משותפת מהמכונית.

כדי לשמור על הרכב במהלך הקיץ, נסו לחנות אותו באיזור מוצל תחת סכך. הימנעו מלחנות את האוטו מתחת לעצים לאורך זמן, מאחר והעלים, הזרדים והענפים עלולים לשרוט את הצבע ולגרום לנזק בלתי הפיך בפח. אם העמדתם את הרכב בשמש, השתדלו לכסות אותו בכיסוי בד לרכב שיכול לשמור עליו מכל מפגע סביבתי. בנוסף, הקפידו לשטוף ולנקות את הרכב חיצונית ופנימית בתדירות גבוהה כדי למנוע מצב בו צואת ציפורים או חול ואבק שמצטברים על פח הרכב, יחדרו ויהרסו את הפח. השמש לא מטיבה עם כל דבר אשר נדבק לצבע של הרכב, ואתם כאן כדי לשמור עליו ולהאריך את חייו.

בזמן שטיפת הרכב, השתדלו לשטוף רק במקום מוצל כדי למנוע מצב בו השמש מייבשת את המים לפני שהסבון נוגע במקומות השונים הרכב. השטיפה צריכה להיות זריזה, חסכונית במים – מאחר ואין צורך ביותר מידי מים, עם שמעו ייעודי למכוניות או סבון נוזלי (מומלץ להימנע, אך אם אין ברירה זו הברירה האחרונה). שימו לב שהשטיפה בקיץ היא חשובה כי שאריות אבק וחול מצטברים פעמים רבות ומביאות לפגיעה ברכב.

במידה והגעתם למצב בו פח הרכב או החלקים הפנימיים שלו הרוסים ומיותר לתקן אותם, מומלץ לפנות לחברת שלמה ביל אשר קונה רכבים לפירוק, להתייעץ עם המומחים שלה ולראות מה כדאי לעשות.

בהצלחה!

 

 

דרג את השירות

צור קשר
ביקורות

שלמה ביל
4.7
30 ביקורות בגוגל