פירוק רכבים מהי מעורבות משרד הרישוי ?

במידה והחלטתם למכור את הרכב שלכם לפירוק, מכל סיבה שהיא, אחד השלבים החשובים בתהליך הוא להוריד את הרכב מהכביש, וכאן נכנס לתמונה משרד הרישוי. מה מידת המעורבות של משרד הרישוי בתהליך, ומה אופי ההתנהלות שלכם מולו? אנו כאן עם כל הפרטים החשובים.

אם הרכב שלכם אינו מביא לכם יותר תועלת עקב התיישנות או נזק שנגרם לו, באפשרותכם למכור אותו לחברה הקונה רכבים לפירוק. החברה מעבירה את הרכב למגרש המתמחה בפירוק רכבים, שם, הרכב מפורק לחלקיו השונים. החלקים התקינים נמכרים לבעלי מוסכים או ללקוחות פרטיים. שאר החלקים מועברים למיחזור לתעשיית הברזל.

בעבר משרד התחבורה עודד את כל נושא הפירוק של רכבים ישנים על ידי מתן פיצוי בסכום של כמה אלפי שקלים בהתאם לקריטריונים כאלו ואחרים. אולם כיום, התכנית הזו הוקפאה ומידת המעורבות של המשרדים הממשלתיים הלכה וקטנה, עד שכעת רק משרד הרישוי מעורב בתהליך הפירוק.

הדרך לפירוק הרכב מתחילה במשרד הרישוי

אם הרכב שלכם עבר תאונה, התיישן או אינו משמש אתכם בצורה כזו או אחרת והחלטתם למכור אותו לפירוק רכבים, עליכם לפנות קודם כל למשרד הרישוי כדי להוריד את הרכב מהכביש. זאת כדי למנוע שימוש לא חוקי ברכב לאחר שמכרתם אותו.

התהליך מול משרד הרישוי אינו מורכב למדי, עליכם למלא טופס בקשה לביטול רישום רכב, תוכלו להשיג את הטופס באתר של משרד התחבורה. אולם קחו בחשבון שלא ניתן להוריד מהכביש רכב משועבד, מעוקל או שיש עליו חוב או מגבלה כלשהי. כדי לעשות זאת יהיה עליכם קודם כל להסיר את המגבלה.

אילו מסמכים יש לצרף לבקשה?

כדי לבטל את רישיון הרכב עליכם לצרף את המסמכים הבאים:

  • תעודת זהות של בעל הרכב.
  • רישיון הרכב, כל עוד הוא בתוקף.
  • פרטי חשבון בנק של בעל הרכב – צילום המחאה עם פרטי חשבון הבנק של בעל הרכב לצד מסמך המעיד על ניהול החשבון.

במידה ובעל הרכב אינו יכול להגיע בעצמו למשרד הרישוי ניתן לשלוח מיופה כוח בשמו, כאשר על מיופה הכוח להגיע עם 'טופס ייפוי כוח של אדם פרטי' מלא שכולל חתימה. ניתן גם להגיע עם טופס ייפוי כוח חתום בכתב יד, יחד עם תעודת הזהות המקורית של בעל הרכב, ותעודת הזהות של מיופה הכוח.

משרד הרישוי מציב גם תנאים

השירות של הורדת רכב מהכביש אינו כרוך בתשלום. אך ישנם כמה תנאים שמעמיד משרד הרישוי ועליכם לקחת בחשבון. אם ביטלתם את רישיון הרכב, לא תוכלו לחדש אותו שוב. במידה וכן תרצו לעשות זאת, יהיה עליכם להגיש תצהיר חתום על ידי עורך דין שהרכב נמצא במצב תקין, על כל חלקיו לאחר חודש מיום ביטול הרישיון. היה ועברתם את המועד, הרכב יצטרך לעבור בדיקה במוסך מורשה כדי לקבל את האישור. אז לפני שמורידים מהכביש, חשוב להיות מודעים לכך.

מהרגע שהפקדתם את רישיון הרכב במשרד הרישוי, תשלום האגרה מתבטל בצורה אוטומטית ואתם תהיו זכאים להחזר כספי יחסי של אגרת הרישוי, זאת במידה ורישיון הרכב שלכם בתוקף ל- 30 יום ויותר. כמו כן, לאחר הסרת הרכב אתם האחראיים להסרת לוחיות הרישוי של הרכב ולהשמיד אותן, כדי שאף אחד לא יעשה בהן שימוש קלוקל.

מעוניינים לשלוח את הרכב לפירוק ורוצים לדעת את כל הפרטים? נשמח לעזור! צרו איתנו קשר ואנו נלווה אתכם לכל אורך התהליך עם כל הפרטים החשובים.

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?