קניית רכב לפירוק

סוג של עסק

ישנם סוגים שונים של עסקים בתחומים שונים. כל אחד מאיתנו מבצע במהלך חייו עסקה כלשהי בין אם קטנה ובין אם גדולה. רכישה של פריט חדש ואף פריטים מיד שניה, ילוו בד"כ בבירורים שונים בנוגע לאיכות הפריט, הפונקציות השונות שאנו כלקוחות מעוניינים שיהיו קיימים בפריט, השוואות מחירים בין מקומות המוכרים את אותו הפריט וכן על זה הדרך. אחת העסקאות המשתלמות הקיימות כיום בשוק הינה מכירת רכב לפירוק. הנעשית באמצעות העברת הבעלות מבעל הרכב הישן לחברה לפירוק רכבים. במידה ואתה שואל את עצמך עבור מי עסק זה משתלם? התשובה היא- עבורך, בעל רכב ישן.

קניית רכב לפירוק – עסקה משתלמת עבורך

קניית רכב לפירוק מהווה פיתרון הולם עבור אינספור "טרנטות" או רכבים ישנים מאוד שעבר זמנם. הרכב הישן, שימש אותך שנים רבות אך כעת סביר כי החנו אותו לפני די הרבה זמן בחניה והוא עומד שם "כאבן שאין לה הופכין". יתכן אף שאתה מנסה לאתר עבורה קונה, אך פרט לאספנים שינסו לאתר מכוניות "שוות" במיוחד, כנראה שקונה לא יימצא. קניית רכב לפירוק נעשית על ידי חברה המורשית לעסוק בתחום זה ממשרד התחבורה. חברה זו תקנה ממך את רכבך הישן ותפרק אותו. כך, חלקיו הטובים יוכלו להוות חלקי חילוף עבור רכבים ישנים אך שמישים עדיין וחלקם בפחות טובים יישלחו לתעשיית הברזל.

אודת שליחת רכב לפירוק – קניית רכב לפירוק

שליחת רכב לפירוק מאפשרת לבעלי רכב ישן, או לבעלי רכב אשר רכבם כתוצאה מתאונה הושבת ואינו יכול לתפקד כראוי יותר,  למכור אותו למשרד התחבורה או לחברות שמתעסקות בקניית רכב לפירוק. בעל הרכב רשאי למכור את רכבו אחרי שיש לרכב טסט, ובנוסף מסר את הרישיונות של הרכב למשרד הרישוי, בתמורה למסירת הרכב לגריטה, בדרך כלל מדובר על רכבים ישנים יקבל בעל הרכב פיצויי על סך 3,000 ₪ מהמדינה או מהחברה שקנתה את רכבו לפירוק.

למה הדבר תורם לאיכות חיינו?

המשרד להגנת הסביבה מעודד קניית רכב לפירוק, משרד התחבורה ומשרד האוצר מנסים לשמור על איכות חיים טובה יותר, עם פחות זיהומי אוויר, פחות כלי רכב ישנים בכבישים אשר גורמים לזיהום אוויר ולתאונות בשל היותם פחות בטיחותיים.  על ידי קניית רכב לפירוק, מוגדל מיחזור החומרי גלם של הרכב. כמו כן אחרי קניית הרכב לפירוק, הרכב מועבר לאחד מאתרי גריטה מורשים אשר רשימתם מפורסמת באתר של משרד להגנת הסביבה, ששם מטפלים בכל חלקי הרכב השונים.

 כמו כן לפני קניית הרכב לפירוק חייב בעל הרכב לעשות ייפוי כוח לחברה שקנתה ממנו את הרכב, בכדי שחלקים מהרכב שיעמדו למכירה אחרי הפירוק ימכרו בשם החברה, וכך לא יהיה חשד שהחברה או האדם אשר ניקנה ממנו הרכב מתעסקים, במכירת חלקים גנובים.

צור קשרביקורות

4.7
30 ביקורות בגוגל