קונים רכבים

קונים רכבים – בדיקת הרכב

קניית רכבים, כמו גם בכל מקום אחר, יכולה להתבצע באופנים שונים. כל אחד, על פי צרכיו והכסף אותו הוא מוכן ויכול להשקיע, יחליט מה המתאים לו ביותר: רכב מחברת ליסינג, עסקת טרייד אין, רכב מיד ראשונה מהיבואן, רכב יד שניה מאדם פרטי, או קניה דרך סוכנות רכב.

לפני מכירת הרכבים, חשוב לקחת את הרכב לבדיקה מקיפה אצל מוסך מורשה, אמין ומקצועי. מצד המוכר, עליו לדעת כמה באמת שווה רכבו, כדי שלא יבקש מחיר מופרז העלול להרחיק את הקונים. מצד הקונה, הבדיקה חשובה כדי לדעת שהמיקח שהוא מבצע אכן טוב ושווה. סוכנויות רכבים מאפשרות לרוב נסיעת מבחן ברכב, וכדאי לנצל את ההזדמנות.

קונים רכבים – לקנות חדש או מיד שניה?

בקניית רכבים, עולה השאלה, האם להשקיע ברכב חדש, או לקנות משומש? לרוב, התקציב משחק תפקיד חשוב. רכב חדש הינו יקר יותר. מנגד, ניתן לממנו בעסקת טרייד אין, בו מוסרים לחברה את הרכב הישן, ותמורתו, מקבלים הנחה על קניית הרכב החדש. לחלופין, ניתן לקנותו בליסינג פרטי או מימוני, ואז משלמים עליו בתשלומים במשך כמה שנים.

רכב מיד שניה אמנם זול יותר, אך קשה לדעת עד כמה באמת היה מתוחזק היטב. כאשר קונים מחברת ליסינג רכב שהיה אצל לקוח אחר בתקופת הליסינג, לרוב הרכב טופל היטב, ובמקרה הצורך, תוקן במוסכים מורשים ומקצועיים.

קונים רכבים יד שניה – למי מיועד?

רכישת מכונית חדשה היא אולי החלום של רבים, אך איננה תמיד מציאותית או ברת השגה עבור כולם. מכירת רכבים יד שניה מיועדת עבור אלו שיש להם מגבלה תקציבית, אך הזקוקים עדיין לרכב משלהם: עקב משפחה גדולה, עקב קושי בנסיעה למרחק רב בכמה אוטובוסים, או עקב הצורך להיות עצמאיים ולא תלויים בדיוק הזמנים של התחבורה הציבורית.

רכב יד שנייה, אינו צריך להיות ביטוי גס בימינו. הסטריאוטיפ כי רכב יד שנייה קונים רק מרופא, חלף מן העולם ואין לו מקום עוד. כיום, ישנן חברות רבות העוסקות בתחום ומקפידות כי הרכבים ימכרו במצב תקין. כמו כן, אנשים פרטיים רבים שומרים על רכבם, שכן הוא כבן להם. חשוב לבדוק את הרכבים הללו בטרם רכישתם. לפני שתבצעו רכישה, הקפידו לקחת את האוטו לסיבוב, וגם לבדוק אותו במוסך רשמי.

לפני שמראים את הרכב לקונה פוטנציאלי, חשוב לבדוק שהוא נקי ונראה שמור פנימית וחיצונית. לפני שמחליטים על הצעת מחיר, כדאי לברר כמה דורשים אחרים בעבור רכב עם מדדים דומים. כך, ניתן להיות בטוחים שדורשים מחיר הוגן אך לא מופרז.

קונים רכבים יד שניה – בדרכים שונות

קניית רכבים יד שניה עשויה להתבצע בדרכים שונות. ניתן, בשיטה הותיקה, לתלות שלט על מכונית הרכב. קהל היעד הינו מצומצם, אך מנגד, אין מה להפסיד מכך. יש להיות מודעים לכך שעל פי החוק העירוני, ישנם מקומות חנייה בהם אסור לרכב למכירה לחנות. ישנן עיריות שתקנוסנה את בעל הרכב על הפרת החוק.

פרסום באתרי האינטרנט משיג קהל יעד גדול ומגוון. לוח אולפרי באינטרנט הינו זמין במשך כל שעות היממה פרסום באינטרנט, לעומת פרסום דרך לוחות יד שניה בעלונים, איננו עולה כסף, וגם כמות המילים איננה מוגבלת.

לבסוף, טרייד אין הינו אפשרי: מכירת רכב לחברת רכבים וקניית אחר מהם תמורתו.

קונה רכבים בכל מצב כולל רכבים ישנים עם בעיות במנוע ובגיר תוכלו לפנות לחברת שלמה ביל פירוק רכבים.

 

 

דרג את השירות

צור קשר
ביקורות

שלמה ביל
4.7
30 ביקורות בגוגל