קונה רכבים במזומן

קונה רכבים במזומן

אחד האלמנטים הבולטים ביותר בעת ביצוע עסקת מכירת רכב הוא הרצון של המוכר לקבל את תמורת הרכב מידית. צורך זה נובע משני מקורות עיקריים. האחד הוא הערך הגבוה יחסית של הרכב (סכום גבוה) שאין רצון לסכן אותו בעיכוב התשלום ואילו הגורם השני הוא הצורך של המוכר בכסף המתקבל מהעסקה כדי לממן עסקה נוספת (מימון שדרוג הרכב למשל). כך אנו מעדיפים לפעמים במקום מחיר גבוה יותר אשר יתקבל אחרי זמן רב מלקוח פרטי, לקבל סכום נמוך יותר – אבל "ביד ומיד". עסקה כזו מבוצעת מול קונה רכבים במזומן אותו ניתן לאתר בקלות במודעות בעיתונות.

מתי זה רלבנטי?

לא בכל פעם אנו מוצאים בעיתון מודעה המבשרת על מפרסמה ככזה אשר קונה רכבים במזומן. נטייתנו הטבעית למקסם את רווחינו מביאה אותנו ברוב הפעמים לפנות למכירת הרכב בשוק הפרטי אשר אינו קונה רכבים במזומן אך לעומת זאת משלם את תמורתם בעין יפה – אם הם אכן שווים את המחיר הזה. על פי רוב מחיר בשוק הפרטי לעולם יהיה גבוה יותר מזה שישלם לנו סוחר מיומן. אבל, החיים מביאים אותנו לפנות לסוחר אשר קונה רכבים במזומן.

קונה רכבים משומשים

המוניטין הבעייתי שנוצר ברבות השנים לסוחרי הרכב, מביא את רוב הציבור להעדיף למכור את מכוניתו המשומשת ללקוח פרטי. היתרון בעסקה זו – ברור והוא המחיר הגבוה יותר אותו ניתן לקבל עבור רכבנו וזאת מאחר שבניגוד לעסקה עם סוחר מכוניות, הרי שבשוק הפרטי אנחנו מוכרים את המכונית ללקוח הסופי ולכן יכולים לחסוך לנו את פערי התיווך הנובעים ממכירה לסוחר אשר קונה רכבים משומשים לפירוק במזומן בהרבה פחות ממחירון הרכב שעל פיו נגזרים המחירים בשוק הפרטי.

מה צריך לדעת?

צריך לדעת מספר דברים חיוניים אשר יכולים לסייע לנו בעת המו"מ על המחיר עם סוחר של קניית רכבים במזומן. למשל צריך לדעת מי היעד הסופי של הרכב מבחינת הסוחר. מכירתו של רכב לפירוק יכול להביא אותנו להבנה באשר למחיר הנמוך של הרכב בעיני הסוחר וזאת מאחר והיעד הסופי של העסקה משלם לו מחיר נמוך. מצד שני אם יש קונה רכבים משומשים אשר מייעד למכור את הרכב ללקוח פרטי – יש בכך בכדי להעלות את ערך הרכב למרות שיש תמיד לזכור כי מי אשר קונה רכבים משומשים זכאי גם הוא להרוויח בעת ביצוע עסקת קניה / מכירה.

2 (40%) 1 vote

צור קשר
ביקורות

שלמה ביל
4.7
30 ביקורות בגוגל