5 טיפים לקנייה מוצלחת של רכבים זולים

אנשים רבים מעדיפים לקנות רכבים זולים, בין אם מבחירה ובין אם בהתאמה ליכולותיהם הכלכליות. עם זאת יש לקחת בחשבון שרכבים זולים הם לרוב משומשים, ובדיוק בגלל זה רצוי שהקנייה תתבצע על הצד הטוב ביותר כדי שבאמת ניתן יהיה ליהנות מהרכב לאורך שנים רבות. היכרות עם הטעויות הנפוצות בעת רכישת רכב משומש, הובילה לכתיבת המאמר הבא, בו מחכים לכם חמישה טיפים מובילים לקנייה מוצלחת של רכבים זולים. שיהיה בהצלחה!

התאמת הרכב לצרכים שלכם

התאמת הרכב לצרכים הספציפיים שלכם היא מאוד חשובה. התאמה זו אינה קשורה לגודל הרכב בלבד, אלא גם למקום המגורים, אופן השימוש, סוגיית הבטיחות, האבזור וגודל התקציב. כך למשל למשפחה עם ילדים ישנם צרכים שונים מאוד בהשוואה לרווק צעיר, ישנם הבדלים בין נסיעה בתנאי שטח לבין נסיעה ברחבי העיר, וצריכת הדלק גם היא משמעותית כאשר נוסעים כל יום למרחקים. עליכם להגדיר קודם כל את הצרכים שלכם כדי לבחור את סוג ודגם הרכב המתאים להם. כמובן שיועצי רכב יוכלו לעזור לכם בכך ולכוון אתכם להחלטות מדויקות ומותאמות אישית.

קניית רכבים זולים

אל תוותרו על נסיעת מבחן

נסיעה ברכב תוכל לגלות לכם המון על מידת ההתאמה שלו לצרכים שלכם. ישנם רכבים שלמראית עין נראים ממש איכותיים ויפים, אך הנהיגה בהם תגלה שהם פחות נוחים. במהלך נסיעת המבחן נוכל לבדוק גם כיצד הרכב מתפקד, האם הכיסא מתאים לממדי הגוף, איך המנוע ותיבת ההילוכים עובדת. נוכל לבחון את שדה הראייה, את רמת הנגישות של המתגים והכפתורים, את מידת האבזור ודברים נוספים חשובים. כמו כן נסיעה בסוגים שונים של רכבים תאפשר לכם להבין האם הרכב הספציפי שאתם בודקים מתאים לצרכים שהגדרתם.

אל תסתכלו רק על המחיר

המחיר הוא שיקול חשוב שכן לרוב נחפש רכבים שנמצאים במסגרת התקציב שעומד לרשותנו. יחד עם זאת הוא לא צריך להיות הבסיס לקבלת ההחלטה הסופית. קניית רכב בכל מצב ובמחיר זול יכול לעלות ביוקר בעתיד, ולא רק בגלל הוצאות נלוות שלא נלקחו בחשבון כמו למשל: רכב ישן שהחוק מחייב להעביר טסט פעמיים בשנה ולא רק פעם אחת, תיקונים וטיפולים יקרים על רכבים עם קילומטראז' גבוה, צריכת דלק גבוהה ולא חסכונית וכן הלאה. למצוא עסקה טובה זה חשוב, אך עוד יותר חשוב לבדוק את הרכב ולקנות ממוכר אמין על מנת להימנע מהפתעות לא נעימות בעתיד. 

בדקו את היסטוריית הטיפולים

ממש כמו שהולכים לרופא והוא בודק את עברכם הרפואי לפני שמגיע להחלטה על הטיפול המתאים, כך היסטוריית הטיפולים של הרכב תלמד אתכם על עברו וכתוצאה מכך עליו. מומלץ לבחור ברכב שלו היסטוריית טיפולים סדירה על פני רכב שלא טופל באופן עקבי. אם הוחלפו או שופצו חלקים מהותיים ברכב כמו המנוע או תיבת ההילוכים, חשוב מאוד לבדוק למה בוצע החילוף, מתי ועל ידי מי. היסטוריית הטיפולים מהווה את האפשרות שלכם להבין מה עבר על הרכב טרם רכישתו, לגלות אם היה מעורב בתאונות ועוד.

אל תוותרו על בדיקה במכון

אחת הטעויות הנפוצות ביותר של רוב האנשים שרוכשים רכב היא שהם מוותרים על בדיקה במכון כדי לחסוך כמה שקלים. אולם יש לקחת בחשבון שדווקא בדיקה במכון יכולה לחסוך מכם המון עוגמת נפש ולא מעט כסף. באמצעות הבדיקה תוכלו לגלות אם הרכב עבר תאונות, אם ישנו בלאי שדורש החלפה או תיקון, אם המנוע תקין וכן הלאה. שלב זה מקבל משנה תוקף בעיקר כאשר קונים רכב משומש מאדם פרטי ואין ספק שבעזרתו תזכו לשקט נפשי. 

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?