הטיפים לבדיקת רכב משומש לפני קנייה

איך לבדוק רכב משומש לפני קנייה?

קניית רכב היא אינה עניין של מה בכך, גם כאשר קונים רכב משומש, מה גם שהיעדר ניסיון עלול להוביל אתכם להתחרט על הקנייה. כדי לחסוך מכם עוגמת נפש וגם בזבוז מיותר של החסכונות שלכם, ריכזנו עבורכם את הטיפים הבאים.

הבחירה בקניית רכב משומש על פני רכב חדש מובנת מאליה: רכב משומש זול יותר במידה משמעותית בהשוואה לרכב חדש. יחד עם זאת, קרו מקרים מעולם ולא חסרים סיפורים על אנשים שקנו רכב משומש ונפלו בפח. כדי שלא תקנו חתול בשק, בעת קניית רכב משומש עליכם ללכת "לפי הספר" ולהקפיד על הכללים והטיפים הבאים.

עשו את שיעורי הבית שלכם

רגע לאחר שהגדרתם לעצמכם מסגרת תקציב, עליכם להחליט מהו סוג הרכב שתקנו. כדי לעשות זאת הבינו את הצרכים שלכם לעומקם והגדירו את מאפייני החיפוש: האם אתם מעוניינים ברכב משפחתי מרווח? האם ברכב עירוני קטן וקומפקטי? האם ברכב שישמש אתכם גם לנסיעות שטח? האם ברכב חסכוני בדלק? שאלות מסוג אלו יעזרו לכם לבחור את סוג הרכב, עד לרמת הדגם הספציפי.

מאיפה קונים? רק ממקום אמין

המוכר הוא השותף שלכם לעסקה מוצלחת ולכן עליכם לוודא שאתם קונים מהאדם הנכון. יש לכם כמה אפשרויות: לקנות מאדם פרטי, לקנות רכב מחברת ליסינג ולקנות ממגרש מכוניות. כאשר קונים מאדם פרטי מומלץ לבקש לראות תעודת זהות כדי לוודא שהפרטים בתעודה והתמונה זהים לפרטים שמופיעים ברישיון הרכב. 

נקודה למחשבה: אל קניה מאדם פרטי תמיד יתלווה גורם סיכון, לעומת קנייה מחברה מסודרת, אמינה ובעלת ניסיון ומוניטין.

לא הביישן למד – אל תתביישו לשאול שאלות

אתם קונים רכב, לרוב זו השקעה גדולה. לכן זו לא בושה לרצות לדעת את כל הפרטים, גדולים כקטנים, לפני שאתם משקיעים את הכסף שלכם. התחילו בשאלות סטנדרטיות הנוגעות לדגם הרכב, שנת העלייה לכביש, כמה בעלים היו לרכב וסיבת המכירה, ועברו לשאלות יותר נקודתיות, כמו למשל: כמה קילומטרז' הרכב צבר, האם היה מעורב בתאונה, האם הוחלף המנוע והיכן הרכב מטופל. לאחר שקיבלתם את התשובות שלכם הגיע הזמן להיפגש עם בעל הרכב ולראות אותו במו עיניכם. 

אלו הבדיקות שתוכלו לבצע בעצמכם:

כאשר אתם מגיעים לפגישה עם בעל הרכב זו ההזדמנות שלכם לבחון את הרכב לאור יום. אלו הבדיקות שמומלץ כי תבצעו:

 • לראות כמה קילומטרז' הרכב צבר.
 • להניע את הרכב, לראות שהוא מניע בנגיעה.
 • לבדוק שהשסתומים תקינים, עשן כחול מהאגוז בעת ההנעה יעיד על שסתומים לא תקינים. 
 • לבדוק שדוושת הגז פועלת כראוי, שהברקס והמצמד תקינים ושבלם היד עובד טוב.
 • לבדוק שהמזגן, הפנסים, המגבים, הצופר, החלונות והדלתות תקינים.
 • לבדוק שתא המטען נקי ושאין סימני רטיבות או סימנים לתיקוני פח מתחת לריפוד.
 • לפתוח את מכסה המנוע ולבדוק שאין נזילות שמן, רעש מהרדיאטור או פיח.
 • לבדוק את מספר הטיפולים שעבר הרכב, את מועד הטיפול האחרון ואת מועד החלפת חלקים כמו רצועת טיימינג, מצמד, בלמים ועוד.
 • לבדוק במשרד הרישוי שהרכב לא משועבד ושאין עליו עיקולים.
 • לוודא שמספר המנוע, מספר השלדה ומספר הרישוי אכן תואמים לפרטים שמופיעים ברישיון הרכב.

נסיעת מבחן ובדיקת רכב במכון רישוי

על שני דברים אל תוותרו: על נסיעת מבחן ועל בדיקת הרכב כמו שצריך במכון רישוי. במהלך נסיעת המבחן תוכלו "להרגיש" את הרכב ולוודא שאכן ההילוכים פועלים כשורה, שההאצה שלו חלקה, שהמנוע שקט, שהדלתות והחלונות אטומים וכן הלאה. בעת בדיקת רכב במכון מקצועי תוכלו לאתר תקלות אם ישנן, ולהיעזר בידע כדי לבצע משא ומתן על המחיר או לחלופין, להחליט שאתם מוותרים על הרכב כליל ועוברים לאפשרות הבאה.

 

צור קשר  WhatsApp איך אפשר לעזור ?