איך מוכרים רכב לפירוק

איך מוכרים רכב לפירוק?

הרגע העצוב ביותר בחיי בעל המכונית הוא כאשר הוא מבין שעליו להצטרף לאלו אשר יודעים איך מוכרים רכב לפירוק. ההכרה בכך שערכה של מכוניתו אותה טיפח עם השנים ומשירותיה נהנה, אינו רלבנטי עוד וכי המכונית תימכר לפי ערך חלפיה ולא לפי תפקידה כרכב המשרת את בעליו. לא מובן מאליו הוא ולא כל נהג יודע איך מוכרים רכב לפירוק. כל חיינו לימדו אותנו איך מבצעים עסקת מכירה מול לקוח פרטי ולא נתנו לנו הנחיות המסבירות איך מוכרים רכב לפירוק.

מה בעצם ההבדל בין שני סוגי העסקאות?

השאלה איך מוכרים רכב לפירוק יכולה היתה להיענות : בדיוק הפוך מהכנתו של הרכב למכירה בשוק הפרטי. כל האלמנטים החשובים לשוק הפרטי כגון מצב מכני, גיל, ניקיון, מראה כללי, ביצועים כמו צריכת דלק וכ"ו, מאבדים מיד מחשיבותם. מה שחשוב הוא קיומם של כל החלפים במצב טוב ככל שניתן.

למה לשים לב?

מכירת רכב לפירוק אחרי תאונה קלה יותר מבחינת ההכנות שיש לבצע. יש לקבל מראש כי המחיר נמוך ממכירת רכב ישן אך בשימוש לפירוק מאחר וחלק מהחלפים ניזוקו כנראה בתאונה ואינם יכולים להימכר על ידי הסוחר הלאה. לסיכום ניתן לומר : איך מוכרים רכב לפירוק ? מהר ובזול.

מי קונה רכבים אחרי תאונה?

בדרך כלל כשאנחנו מציעים את רכבנו למכירה אנחנו שואפים למכור אותו ללקוח פרטי – ממש כמונו. בביצוע עסקה כזו אנו מבטיחים לעצמנו מחיר גבוה יותר מפני שהמכירה מתבצעת ליעדה הסופי של המכונית ולא למתווך שעדיין צריך להרוויח מהמכירה הבאה. אבל השוק הפרטי אינו קונה רכבים אחרי תאונה ואפילו לא כל סוגי סוחרי הרכב למיניהם. יש את הסוחרים "הקטנים" העובדים מהבית ומתחזים לקונים פרטיים ויש את ה"גדולים" שעובדים ממגרשים מסודרים וביניהם תמיד ניתן למצוא סוחר אשר קונה רכבים אחרי תאונה.

אז למה למכור לסוחר?

הרבה פעמים בחיינו אנו מגיעים למצב שבו הרכב שלנו אינו כל כך אטרקטיבי למכירה לשוק הפרטי. לחוסר אטרקטיביות זה סיבות אפשריות רבות אך החשובה והמרכזית בהן היא תאונה רצינית שהורידה את ערך הרכב וגרמה לו נזק אשר אינו מצדיק את תיקונו והשבתו לכביש. במקרים כאלה אנו נוהגים למכור רכבים אחרי תאונה לסוחר אשר קונה רכבים אחרי תאונה, כדי להציל בכך מעט מערך הרכב. אגב, את רוב העסקאות מול סוחר אשר קונה רכבים אחרי תאונה מבצעות חברות הביטוח הגדולות אשר בשל כמות המכוניות שהן מוכרות, מרוויחות הרבה מביצוע העסקאות.

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?