איך מבטלים רישיון רכב?

ביטול רישיון רכב

 

אם תרצו לבטל את הרישיון של הרכב, יהיה על בעל הרכב לפנות עם תעודת הזהות שלו למשרד הרישוי ולמלא בקשה לביטול רישום הרכב. השירות זמין ללא עלות ומלבד תעודת זהות יש להצטייד גם ברישיון הרכב, בצילום צ'ק בו רשומים פרטי חשבון הבנק של בעל הרכב הרשום ומסמך שמעיד כי בעל הרכב הוא מנהל החשבון.

מה קורה אם בעל הרכב אינו יכול להגיע בפועל למשרד הרישוי?

במידה ובעל הרכב אינו יכול להגיע בעצמו למשרד הרישוי, באפשרותו לשלוח מיופה כוח מטעמו. מיופה הכוח צריך להביא טופס ייפוי כוח חתום ומלא בכל הפרטים הנדרשים, או לחלופין, ייפוי כוח בכתב יד בנוסף לתעודת זהות גם של מיופה הכוח וגם של בעל הרכב הרשום.

לידיעתכם, יכול להיות שתהיו זכאים להחזרת תשלומי אגרת רכב בעבור החלק היחסי של האגרה ששילמתם על רישיון הרכב.

מה חשוב לדעת?

ישנם תנאים לביטול רישיון רכב, כך למשל מהרגע שביטלתם את הרישיון, בין אם למסירת הרכב לפירוק ובין אם למכירתו לברזל, לא תוכלו לנסוע אתו יותר. בנוסף לא תוכלו לבטל את הרישיון במקרים הבאים:

  • במידה וקיימים עליו עיקולים
  • במידה והרכב משועבד
  • במידה ויש חובות על שם הרכב או כל מגבלה אחרת

אם תרצו לבטל את הרישיון יהיה עליכם קודם כל להסדיר את כל המגבלות הקיימות לפני שאתם מגישים את הבקשה.

לאחר ביטול הרישיון, מה עלי לעשות?

מהרגע שהפקדתם את הרישיון במשרד הרישוי, הרכב יורד מהכביש לצמיתות ולא ניתן יהיה לחדש את הרישיון. כמו כן תשלום האגרה יבוטל באופן אוטומטי ויהיה על בעל הרכב להסיר את לוחיות הרכב ולדאוג להשמיד אותן.

האם ניתן להחזיר רכב שרישומו בוטל לכשירות?

אם ביטלתם את הרישיון ותרצו להחזיר את הרכב לכשירות יהיה עליכם להגיע למשרד הרישוי עם תצהיר החתום על ידי עורך דין שמעיד שהרכב תקין ושכל חלקיו נמצאים. את התצהיר יהיה עליכם להגיש תוך 30 יום ממועד ביטול הרישום. במידה והגשתם את התצהיר לאחר 30 יום ממועד ביטול הרישיון, יהיה עליכם לגשת עם הרכב לבדיקה במוסך מורשה אשר יעניק לכם אישור על תקינות הרכב, בהתאם לתקנה 308.

רכב מושבת – מה עושים אתו?

רכב מושבת הוא רכב שיצא משימוש מסיבה כזו או אחרת, בין אם באופן זמני ובין אם באופן ממושך. הסיבות שגורמות להשבתה של הרכב הן רבות ומגוונות כמו למשל תאונה, רכב ישן, רכב שאין לו ביקוש וכיוצא בכך. אם הרכב שלכם מושבת, יש לכם כמה אופציות:

  • הפקדת רישיון הרכב – במידה והשבתת הרכב זמנית אתם יכולים להפקיד את הרישיון במשרד הרישוי ולחסוך את תשלום האגרה. כל שעליכם לעשות הוא לגשת למשרד הרישוי ולמלא טופס הפקדת רישיון. ברגע שהרכב מוכן לחזור לכביש, ניגשים למשרד הרישוי עם תעודת זהות והאישור שקיבלתם ביום הפקדת הרישיון. ברגע שתחדשו את הרישיון תקבלו דרישה מחודשת לתשלום אגרה.
  • פירוק רכבים – אם הרכב יצא משימוש ולא יכול לחזור לכביש האפשרות הבאה שעומדת לרשותכם היא למכור אותו לפירוק. חברות שונות מספקות שירותי פירוק רכבים, והן יגיעו אליכם עם הצעת מחיר. יהיה עליכם לבטל את רישום הרכב, כדי להבטיח שלא יעשה ברישיון שימוש לרעה בשמכם, ומשם הרכב יעבור למגרש ייעודי ויפורק. בחלקיו יעשה שימוש חוזר, בין אם לברזל ובין אם לחלפים.

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?