כמה ברזל ניתן להשיג מרכב פרטי?

מכירת רכב לברזל

 

ברכבים המודרניים יש מושבי עור, צמיגי גומי, חלונות זכוכית, מחזיקי כוסות מפלסטיק ועוד. אבל אחוז ניכר ממה שגורם לרכב לנוע ומגן עליכם בזמן שאתם בנסיעה על הכביש הוא מתכת. כמות המתכת שיש ברכב תלויה בדגם של המכונית, אבל במידה ותרצו למכור את הרכב לברזל, הנה מה שעליכם לדעת.

פלדה

פלדה היא המתכת הנפוצה ביותר ברכב, ולמעשה היא מהווה בין 55% ל- 65% ממשקלו. המכונית הממוצעת מכילה כ- 1,000 ק"ג פלדה, רוב חלקי המתכת שקשורים להיגוי ולבלימה עשויים מפלדה, כמו גם השלדה, הגלגלים ומסגרת הרכב. הפלדה עמידה וגמישה ולכן היא חומר פופולרי לשימוש ברכבים, כשהיא מקבלת מכה היא מתכופפת במקום להישבר.

אלומיניום

אלומיניום זו המתכת השנייה בשכיחותה ברכבים ובממוצע ברכב פרטי יש 8% אלומיניום או 147 ק"ג בממוצע. אלומיניום משמש בעיקר לייצור רכבים מודרניים, מכיוון שהוא קל ובהרבה מקרים הוא מחליף מתכות כבדות יותר כמו למשל ברזל, כי יש לו את הכוח הדרוש ללא המשקל העודף. לרוב אלומיניום ישמש לייצור חלקי המנוע והגלגלים.

ברזל

גם ברזל משמש לייצור מכוניות. בעבר עשו שימוש במתכת הזו בתדירות גבוהה יותר ועם הזמן התחילו להשתמש בה פחות בתהליכי ייצור מכוניות מודרניות מכיוון שהיא כבדה. עם זאת, יש להבין שעם המשקל של הברזל גם מגיעה עמידות רבה, ולכן במכוניות הישנות יותר הוא שימש לייצור חלקי מנוע.

טיטניום

טיטניום זו מתכת חזקה במיוחד, קלת משקל ועמידה מפני קורוזיה, התבלות, כימיקלים ומים. זו מתכת קשה לעיבוד, ולכן משתמשים בה מעט יחסית, בין החלקים לרכב שאפשר לייצר מטיטניום ניתן למצוא שסתומי כניסה ופליטה.

כמה כסף ניתן להוציא מרכב שמוכרים לברזל?

הסכום עבור רכבים שנמכרים לברזל משתנה בהתאם לשווי וסוג הרכב, לביקוש והיצע בשוק ולמשקל הברזל ברכב. כמו כן המחירים משתנים בהתאם לסוג הברזל עצמו וערכו בשוק, יש מתכות יותר שוות ערך ביחס לאחרות. באופן ממוצע ניתן להוציא סכום שנע בין 500 ל- 1,000 ₪ עבור הברזל בלבד. מעבר לברזל עצמו אפשר למכור את הרכב לפירוק ואז יעשה שימוש מחודש גם ברכיבים אחרים שלו עבור חלקי חילוף ומחזור. מחירם של רכבים שנועדו לפירוק ינוע בין 1,000 ל- 2,220 ₪ גם בהתאם לסוג הרכב, שנת הייצור שלו ועוד. ערכו של רכב שנמכר לפירוק יהיה גבוה יותר מרכב שנמכר לברזל בגלל שגם לחלפים ישנו ערך, מה שמעלה את התמחור. כמובן שככל שהרכב גדול ושוקל יותר, כך התמחור יהיה גבוה יותר, בין אם הרכב נמכר לפירוק ובין אם לברזל.

מה צריך לדעת לפני שמוכרים רכב לברזל?

לפני שאתם מוכרים רכב לברזל עליכם לגשת למשרד הרישוי ולבטל את רישום הרכב, כדי למנוע את הסיכון שמישהו יעשה בו שימוש לרעה לאחר מכירתו, כשהוא עדיין רשום על שמכם. התהליך אינו מורכב עליכם למלא את הטפסים הנדרשים, לחתום עליהם ולהגיע עם תעודת זהות. לאחר הורדת הרכב מהכביש תקבלו החזר על תשלום אגרת הרישוי לרכב בעבור החודשים שנותרו. כמובן שבאחריותכם להוריד את לוחית הרישוי לפני שאתם מוסרים אותו.

לסיכום, אם הרכב שלכם יצא מכלל שימוש יש לכם כמה אפשרויות, אחת מהן היא למכור אותו לברזל. מכיוון שרכבים מיוצרים בעיקר ממתכות, תוכלו לקבל עליו סכום נאה. עם זאת, הקפידו לעשות קצת סקר שוק ולבדוק מה המחירים של ברזל לפני שאתם מוכרים אותו בפועל.

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?