מחירון גרירה – כיצד נקבע מחיר לגרירה?

גריטת רכבים

למרות שרכבים מודרניים מאוד אמינים, עדיין ישנם דברים רבים שיכולים להשתבש ברכב שלכם. לפעמים זה יקרה בדיוק ברגע בו אינכם מצפים לכך, והתמודדות עשויה להיות מאוד מרגיזה ואפילו לשבש לכם את כל התכניות לאותו היום. למרבה המזל, כיום יש חברות גרירה שזמינות ומוכנות להציל את המצב ולחלץ אתכם מהצרה. כמובן ששירותים אלו ניתנים בתשלום ואם שאלתם את עצמכם כמה יעלה לכם להזמין שירותי גרר, התשובה תלויה בכמה וכמה משתנים.

לפי אילו פרמטרים נקבע מחיר לגרירה?

ישנם משתנים שונים ומגוונים שיכולים להשפיע על מחירי שירותי גרר, ביניהם:

 • אופי העבודה – סוג העבודה שחברת הגרר צריכה לבצע כאשר אתם מזמנים אותה ישפיע על העלות הסופית של השירות. חברת גרירה יכולה להגיע אליכם כדי לגרור רכב, לחלץ רכב, לספק שירותי דרך או להעניק שירות של מוסך נייד.
 • סוג הרכב – גם סוג הרכב שצריך לגרור משפיע על המחירים, מכיוון שרכבים גדולים יותר ידרשו אמצעי גרירה מסיביים יותר. חברת הגרירה מספקת שירותים לכל סוגי הרכבים ביניהם רכב פרטי, רכב מסחרי, משאית, אוטובוס ועוד.
 • השעה ביום – חברת הגרירה עובדת סביב השעון ותמיד זמינה לספק לכם שירותים, יחד עם זאת יהיה הבדל במחיר של גרירת יום לבין המחיר של גרירת לילה, מטבע הדברים. לרוב עבור גרירת לילה תהיה תוספת של 25%-50% במחיר.
 • היום בשבוע – גם ליום בשבוע בו הזדקקתם לשירותי גרירה יש משמעות. ביום רגיל המחירים יהיו רגילים בעוד שבשבתות וחגים התעריף יעלה, לרוב ב- 100%, כמובן שהפער במחיר תלוי בחברה עצמה.
 • עומס התנועה – לפעמים יהיו בדרך אל הרכב שלכם פקקים, כמו שקורה בשעות העומס. עומס התנועה בשעה שבה הזמנתם את הגרר ישפיע גם הוא על המחיר הסופי. ברוב המקרים מדובר בתוספת של כ- 30% למחיר.
 • המיקום שבו הרכב נמצא – המיקום שבו הרכב נמצא משפיע על זמן ההגעה אליו. אם חברת הגרר צריכה לנסוע רחוק יותר כדי להגיע אל הרכב, הדבר יבוא לידי ביטוי במחיר הסופי.
 • מרחק הגרירה של הרכב – המחירים משתנים גם בהתאם למרחק הגרירה של הרכב, כלומר המרחק של יעד הגרירה הסופי מהמקום שבו הוא נמצא. יש הבדל במחיר בין גרירה של 10 ק"מ נסיעה לבין גרירה של 30 ק"מ נסיעה וכן הלאה.
 • ציוד נוסף – אם הרכב אינו יכול לנסוע בכלל, תקוע עמוק בבוץ, או אם מדובר ברכב גדול, לעיתים חברת הגרירה תזדקק לציוד נוסף כדי לבצע את הגרירה כמו למשל מנוף, משאית גרר גדולה יותר או חלקי חילוף לרכב. כל ציוד נוסף יתבטא בתוספת מחיר.

קחו בחשבון שגם אם בסוף אינכם זקוקים לגרר ובחרתם לבטל את הקריאה, רוב הסיכויים שתצטרכו לשלם על כך, התעריף משתנה מחברה לחברה, לרוב הוא עומד על 50% מהמחיר הבסיסי.

ומהן העלויות הבסיסיות לפיהן נקבע מחירון הגרירה?

כאמור המחירים משתנים בהתאם לפרמטרים רבים, אולם מחירון גרירה בסיסי יהיה:

 • רכב פרטי – גרירה עד 10 ק"מ תעלה בין 120 ל- 300 ₪, בין 10 ל- 25 ק"מ המחיר ינוע בין 250 ל- 500 ₪ ומעל 25 ק"מ, כל ק"מ נוסף יעלה בין 7 ל- 10 ₪.
 • רכב מסחרי – גרירה עד 10 ק"מ תעלה בין 190 ל- 400 ₪, בין 10 ל- 25 ק"מ המחיר ינוע בין 350 ל- 550 ₪ ומעל 25 ק"מ, כל ק"מ יוסיף בין 10 ל- 13 ₪ למחיר.
 • משאית ואוטובוס – גרירה עד 10 ק"מ תעלה בין 450 ל- 700 ₪, בין 10 ל- 25 ק"מ המחיר ינוע בין 650 ל- 1,000 ₪ ומעל 25 ק"מ, כל ק"מ יעלה בין 10 ל- 15 ₪.

כמובן שבמידה ויש לכם ביטוח הכולל שירותי גרר המחירים ישתנו ותמורת תוספת תשלום של כמה מאות שקלים לביטוח תהיו מכוסים כאשר תזדקקו לשירותי גרר.

צור קשר  WhatsApp איך אפשר לעזור ?