קניית רכבים מהוצאה לפועל

במידה וחברה, עסק או אדם פרטי נקלעים לחובות כספיים ללא יכולת לפרוע אותם, יתחיל תהליך שנקרא הוצאה לפועל, אשר במהלכו, רשם ההוצאה לפועל ממנה כונס נכסים על מנת שיטפל בתיק, לרוב מדובר בעורך דין. כונס הכנסים מאגד את כל הנכסים שווי הערך של החייבים ולאחר מכן מוכר אותם במכירה פומבית לכל המרבה במחיר כדי לפרוע את החובות, כאשר רכבים הם בין הנכסים שניתן לעקל ואז למכור.

עם עיקול הרכב, הוא מועבר על ידי המוציא לפועל למגרש השייך לרשויות ההוצאה לפועל. המכונית אינה נותרת אצל החייב מכיוון שקל יחסית להעלים אותה כדי למנוע את עיקולה, מה שקורה לא פעם בכאלו מקרים.

עיקול רכבים – איך זה עובד?

בשלב הראשון, ממנים כונס נכסים האחראי על תפיסת הרכב, גרירתו ואחסונו במחסנים השייכים להוצאה לפועל, או במגרשי רכבים ייעודיים השייכים להוצאה לפועל. לאחר מכן, מפרסמים באמצעי התקשורת פרטים רלוונטיים על הרכב, כמו למשל המקום והזמן בו ניתן לראותו. קחו בחשבון שבדרך כלל לא ניתן להוציא את הרכבים לבדיקה, ולכן מומלץ שאיש מקצוע יצטרף לראות אותו.

בשלב הבא, המעוניינים בביצוע רכישה יגישו טופס הצעת רכישה, חוזה מכר, וערבות בנקאית או צ'ק בסכום של עד עשרה אחוזים מסכום ההצעה. זאת, כדי להפגין רצינות. לאחר שמתקבלות ההצעות, חלק מהמציעים יוזמנו כדי לבצע התמחרות. עורך המכרז הוא לרוב משרד עורך דין שנקבע להיות כונס הנכסים. בדומה למכירה פומבית, גם בהתמחרות המחיר ההתחלתי יהיה הגבוה ביותר שהתקבל. בסיום ההתמחרות יבחר הקונה שזכה במכירה.

כיצד רכב מגיע להוצאה לפועל?

עיקול רכבים של בעלי חוב הוא פתרון יעיל, אשר מבטיח תשלום לנושים מבעלי החוב. המון פעמים לחייבים יש רכבים יקרים אשר מכירתם יכולה לכסות חובות, לכן עיקולם נחשב לכלי אפקטיבי אשר מקדם את העברת התשלום. למעשה, מדי שנה מעוקלים אלפי רכבים מבעלי חובות כאלו ואחרים, אולם לא ניתן פשוט להגיע לבעל הרכב ולהעמיס את האוטו, כדי שהתהליך יהיה חוקי נדרש צו עיקול אותו מוסמך לתת רשם ההוצאה לפועל.

לאחר שהצו מתקבל, המוציא לפועל מודיע לממונה על מרשם הרכבים שהרכב מעוקל, ולצד הרישום הוא תופס את הרכב ומביא אותו למחסנים של ההוצאה לפועל או למגרשים ייעודיים. למעשה בהינתן הצו, המוציא לפועל מקבל את הסמכות לעקל את הרכב וכפועל יוצא מכך, הוא יכול להיכנס לחצר או למחסן של בעל החוב, או של כל אדם אחר שאצלו הרכב מאוחסן כדי לתפוס אותו, בכפוף לסייגים אשר מצוינים בחוק.

מה היתרונות של קניית רכבים מהוצאה לפועל?

לקניית רכבים מהוצאה לפועל יש המון יתרונות לעומת רכישת רכב יד שנייה או ישן. היתרון הראשון והעיקרי הוא המחיר, מחקרים מעידים על כך שבדרך זו ניתן להשיג רכבים במחירים יותר משתלמים בהשוואה למחירי השוק.

מעבר לכך, כאן לא מדובר ברכב מעוקל, משועבד או בעל זכויות של צד שלישי, לכן קניה זו נחשבת גם לבטוחה יותר מהפן המשפטי, המכירה מתבצעת באישור של ההוצאה לפועל ובית המשפט, מה שמקטין את הסיכונים למקרי נוכלות והונאה בעת התהליך.

ישנם מקרים רבים בהם רכבים מעוקלים על הנייר אך לא עוקלו בפועל כי עדיין לא נתפסו. כאשר קונים רכבים מהוצאה לפועל, יודעים שיש שקט נפשי ושתהליך המכירה יעבור בצורה חלקה.

בשלמה ביל קונים גם רכבים מהוצאה לפועל

בשלמה ביל מעניקים פתרונות שונים לבעלי רכבים. מלבד קניית מכוניות ישנות, או כאלה שעברו תאונה, אחד השירותים שאנו מספקים הוא קניית רכב מהוצאה לפועל.

הצוות המקצועי שלנו בעל ניסיון רב ויכול להגיע לכל מקום בו אתם נמצאים כך שאם קיים קושי למכור את הרכב, אנו הכתובת. אנו גם ניתן מענה במידה ואתם רוצים ליהנות מתהליך מכירה פשוט וקל, ללא הרבה סיבוכים, מבלי לחפש אחר קונים פוטנציאליים וללא כאבי ראש מיותרים.

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?