גריטת רכב משרד התחבורה

גריטת רכב משרד התחבורה – יתרונות

את תכנית גריטת רכב משרד התחבורה החל ב-3.1.10 יחד עם משרד האוצר והמשרד להגנת הסביבה עבור כמה מטרות. דבר ראשון, כדי להוריד מהכביש כלי רכב ישנים, מתחת שנתון 90, שכמויות זיהום האוויר שהן פולטות עולות על כלי רכב רגילים. שנית, כדי להוריד מהכביש כלי רכב שבטיחותם נמוכה ולהפחית את הסיכון לתאונות דרכים. על פי התכנית, צפויים אלפי כלי רכב ישנים לעבור גריטת רכב. לבד מהיתרונות שנמנו, ישנה תועלת גם לאיכות הסביבה: גריטה רכב מוסיפה למחזור  גם הסביבה תראה יפה יותר ללא כלי רכב מושבתים העומדים בצידי הדרך ללא כל שימוש. בעל הרכב מרוויח גם הוא מהעסקה- הוא מתפטר מרכב הדורש תיקונים יקרים ותכופים, והוצאות שונות כגון טסט, כדי לתחזק את הרכב.

גריטת רכב משרד התחבורה – מידע כללי

על פי תכנית גריטת רכב משרד התחבורה מאפשר לבעל רכב ישן לקבל בהפקדה בנקאית פיצוי בסכום של כ-3000 ₪ תוך 45 יום מיום המסירה, בתמורה להעברת רכבו לגריטה. ישנם תנאים שונים בהם יש לעמוד: על הרכב להיות בעל רישיון בתוקף, אסור לרכב להיות משועבד או מעוקל, ועוד. בעל הרכב מקבל רישיון זמני, שהוא בתוקף למשך 48 שעות. בזמן זה, עליו למסור את הרכב למגרש גריטה רכב מאושר בעצמו או באמצעות מיופה כח.

מרגע שאתם ורכבכם עמדתם בתנאים המצויינים לעיל, חשוב בעבור משרד התחבורה כי תיקחו חלק בתהליך. גריטת רכב מתחילה לתפוס תאוצה בקרב המדינות המערביות, עם התקדמות הטכנולוגיה המביאה עימה מדי שנה מאות אלפי מכוניות חדשות לכבישים. משרד התחבורה, מודע לתופעה זו, ומנסה בכל כוחו למתן את כמות הרכבים. לדבר שיקולים רבים, וביניהם גם רווחתם של הנהגים, בכך שישנם פחות מכוניות על הכביש. עיזרו לנו לקדם את התהליך, והביאו את רכבכם לגריטה בהקדם האפשרי. הדבר לא רק ישתלם לכם כלכלית, אלא יסייע למצפונכם ויאפשר לסובבים אתכם לומר "תודה".

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?