נוהל גריטת רכב

נוהל גריטת רכב

נוהל גריטת רכב – התנאים

לתכנית גריטת רכב נוהל מסודר ולא מסובך. אך תחילה, יש לבדוק האם הרכב בכלל יכול להשתתף בתכנית הגריטה. על כל התנאים להתקיים כדי להשתתף. על הרכב להיות משנת ייצור 1990, או משנה מוקדמת יותר. על הרכב להיות בעל רישיון בתוקף – שכן, אין עניין למדינה להוציא כספים על גריטת רכב שאיננו נוסע, וממילא אינו מזהם את האוויר או מהווה מפגע בטיחותי.

בנוסף, רק רכבים מסוג פרטי-נוסעים, שאינם מעוקלים או משועבדים יכולים להשתתף. על הבעלים הרשומים להביא אותו בעצמם אל מגרש גריטה רכב מורשה, עם כל חלקיו. לדוגמה, לא ניתן להביא רכב החסר מנוע.

במידה ורכבכם עומד בתנאים לגריטה רכב, הקדימו לעשות זאת, ויפה שעה אחת קודם. מלבד דמי הכיס הנחמדים שתראו עבור התהליך, בעבור סחורה שלא תימצאו לה שימוש אפילו כנראה אצל סוחרי לפירוק או מתכות. השתתפות בתהליך גריטת רכב, מונעת גם משיקולים ירוקים, ביטחותיים ולרווחת הציבור. התנאים להשתתפות אינה מחמירים מדי, שכן יש רצון לעודד את הציבור הרחב להביא את רכבו לגריטה. במידה והחלטתם כי הגיע הזמן להגיד שלום לרכבכם הותיק, גריטת רכב היא בהחלט אופציה שכדאי לכם לשקול בכובד ראש וברצינות.

רכב לגריטה

נוהל גריטת רכב – מה יש לעשות

בתכנית נוהל גריטת רכב קבוע הוא שתחילה, יש להגיע למשרד הרישוי כדי לבטל את רישיון הרכב, ולקבל במקומו רישיון זמני לשתי יממות, כדי להביא בזמן זה את הרכב למגרש. יש להצטייד ברישיון, בצ'ק מבוטל ובתעודת זהות. על הבעלים הרשומים להגיע בעצמו, או לשלוח מיופה כח מטעמו.

בשלב הבא, יש להביא את הרכב אל מגרש הגריטה. אין צורך לשלם על כך, אלא אם כן הרכב אינו נייד, ואז יש לשלם לחברת גרר שתוביל אותו. המדינה אז תעביר בהפקדה בנקאית אל חשבונו של בעל הרכב סכום של 3000 ₪ תוך 45 יום מסיום התהליך. בנוסף, הוא יקבל את החזר אגרת הרישוי.

רכב מוכן לגריטה

שאלות ותשובות על תהליך גריטה של רכב:

כמה אוכל לקבל על גריטת הרכב שלי?

  • תלוי במודל, שנה, האם הרכב הולך ישר לגריטה או שאפשר לעשות שימוש בחלקי האוטו כחלפים. בבדיקת הרכב הראשונית תוכלו כבר לקבל הצעת מחיר.

מה קורה אם אני לא עומד בקריטריונים של חוק גריטת הרכב?

  • במידה ורכבך לא עומדים בקריטריונים של חוק המדינה לגריטת הרכב, תמיד ניתן לפנות לחברה פרטית בעלת רישיון גרירה וגריטת רכב.

למה כדאי למסור את הרכב לגריטה?

  • אם הרכב ישן ומתקלקל כל הזמן, גריטה היא אופציה להרוויח קצת כסף על הרכב הישן, מאשר להשאיר אותו ברחוב או להמשיך להוציא עליו כסף לתיקונים.

היכן מתבצעת גריטת הרכב?

  • במידה ותחליטו לבצע גריטה לרכב, החברה המבצעת תגרור את הרכב למגרש ייעודי שם תתבצע הגריטה הסופית.

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?