פירוק מכוניות

צבירת מכוניות ישנות לפירוק

יש אנשים שצוברים במחסן או בבוידעם חפצים מיותרים, אותם הם לא זורקים במשך שנים, אפילו שאותם חפצים רק תופסים מקום, צוברים נפח ואבק.

בדומה להם, יש אנשים אשר לא נפטרים מרכביהם ישנים ומחזיקים אותם בחצר או בחנייה למשך שנים ארוכות.

זאת למרות שהרכב משמש רק בתור עציץ (ובדומה לעציץ, הוא מושך עניין רב מצד חרקים למיניהם). הרכב המתפורר שוכב בחנייה, מפריע לשכנים ומפריע לעין, עם כל החלודה והאבק שהצטברו עליו.

מדוע אנשים צוברים מכוניות לפירוק בחנייה / בחצר ביתם?

הסיבות לאחזקת רכב לא שמיש במשך שנים מרובות יכולות להיות מגוונות למדי. לדוגמה – אנשים סנטימנטליים ורגשניים, שנקשרו לרכב ולא מוכנים להעביר אותו אל פירוק מכוניות. זאת למרות שהרכב לא פונקציונאלי ולא שמיש. הם רואים את רכבם כישות חיה וחוששים למסרו אל פירוק רכבים. מבחינה רגשית, הם לא יכולים לעמוד באובדן כזה.

מצד שני, אלה יכולים להיות אנשים, שרכשו רכב במחיר גבוה למדי. לאחר נפילת ערך משמעותית של הרכב, הם לא מוכנים לקבל את העובדה כי לאחר בעלות של שנה-שנתיים,

הם ימכרו את הרכב בפחות 30,000-40,000 שקל מהמחיר אותו הם שילמו עבור הרכב. קו מחשבה זה גורם לאותם אנשים להחזיק את הרכב בחנייה במשך שנים ולא למסרו למגרש פירוק מכוניות.

מה קורה לרכב, לאחר תקופה ארוכה שהוא שוכב בחנייה ללא תחזוקה?

מה שקורה לרכבים אלו הוא, שלאחר תקופה ארוכה בחנייה ללא תחזוקה שוטפת, הבלאי הטבעי של הרכב גורם לו להפוך במהירות ללא שמיש.

זה מתחיל ממצבר שמתרוקן לחלוטין ונהרס וממשיך בבעיות חשמל (עקב ריקבון במערכת), בלאי של הצמיגים ולבסוף, גם נזקי חלודה.

האם יש אפשרות להשמיש את הרכב, לאחר לא מעט שנים, שבהן שכב בחנייה?

במידה ולאחר כמה שנים שבהן הרכב מונח בחנייה, אותם אנשים יחליטו להשמיש אותו, למרות כל העלויות, הם יצטרכו לשלם עבור כל אותן שנות טסט שלא שולמו בפועל.

דבר זה גורם לשיפוץ הרכב להיות לא כדאי מבחינה כלכלית, כמעט בכל המקרים. רכב כזה – גזר דינו הוא פירוק מכוניות.

עלול להיות, שלאחר תקופה מספיק ארוכה, אפילו מגרש רכב פירוק מכוניות לא יסכים לקנות את הרכב, מפני שכבר לא נשאר מה להציל ממנו. כך, הרכב יעבור לתחנה סופית של גריטה למחזור מתכת.

מתי האופציה של פירוק מכוניות הופכת לראלית עבור אותם אנשים?

רק לאחר מעבר דירה, התערבות חריפה מצד האישה או עם בואו של חג הפסח, אותם אנשים מגיעים למסקנה הנדרשת של מכירת הרכב למגרש פירוק מכוניות.

לכן, במידה ואתם מוצאים עצמכם חווים את הסימפטומים הנ"ל, מומלץ מאוד להיפטר מהרכב כמה שיותר מהר. במידה ולרכב עדיין יש טסט, אולי אף תוכלו למכור אותו בשוק הפרטי. במידה ולא, מגרש פירוק רכבים הוא האופציה העדיפה עבורכם.

 

פיג׳ו פורד פולקסווגן
קיה פיג׳ו פורד פולקסווגן

האזורים בהם ניתן השירות

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?