קניית רכבים

למה כדאי ללכת על קניית רכבים?

החניתם את רכבכם ברחוב. כשחזרתם, מצאתם על השמשה פתק – קניית רכבים. זו בהחלט לא הפעם הראשונה, שפתק כזה מונח על רכבכם הישן והבלוי.

יתכן שרכבכם הוא רכב ישן, שקניתם אותו מיד ראשונה. הוא ליווה אתכם בנאמנות רבה במשך שנים ארוכות: אתם זוכרים כי לקחתם אותו לטיול הראשון שלכם לצפון. אתם זוכרים את הנסיעה לבית החולים, ללידה. זהו הרכב שבנכם קיבל לידיו, כאשר הוא עבר את הטסט השני. קשה לכם לחשוב על להעבירו אל קניית רכב יד שנייה כאשר אתם רואים בו כחלק בלתי נפרד מהמשפחה. הוא ליווה אתכם בצמתים חשובים בחייכם.

יתכן שעכשיו, הגיע הזמן להיפרד. הרכב הישן מעיק עליכם באינסוף טיפולים וכופה עליכם לרוץ כל הזמן למוסך. הוא שותה יותר מידי דלק והמזגן לא מספיק חזק, בימים המעלפים של הקיץ. לאחר תקופה ארוכה שבהם התלבטתם, אתם מחליטים לעשות את הצעד ולחפש קניית רכב יד שנייה.

כמעט בכל צומת, ניתן לראות מדבקות ושלטים, המכריזים באותיות בולטות: קניית רכב יד שנייה, בצירוף מספר טלפון. בשיחת טלפון אחת, אותו אדם יאמר לכם את המחיר אותו הוא מוכן לשלם על הרכב, לפי הדגם והשנה. במידה ותהיו מעוניינים, הוא גם יגיע ויאסוף את הרכב בכוחות עצמו. במידה והרכב אינו כשיר לנסיעה, הוא אף ייקח אותו עם גרר.

לרוב, מדובר ב"מאכרים" שונים, העוסקים ב – קניית רכבים. עד כמה שהשלט של הפרסומת – קניית רכב יד שנייה – נראה מפתה, ועד כמה שאתם להוטים להפטר מהרכב, יתכן שכדאי להשקיע קצת מאמץ ולפנות לעסק שלפי הגדרתו מתעסק בתחום קניית רכב יד שנייה.

במידה ואינכם רוצים למכור את רכבכם לאדם פרטי, אלא למקום מסודר של קניית רכבים

האופציה השנייה היא להעלותו לאתרים של קניית רכב יד שנייה. רצוי לקבל כמה הצעות שונות באמצעות הטלפון, לפני שמחליטים למי תמכרו את הרכב. ברגע שתגיעו למקום מסוים עם רכבכם, בעל המקום ידע כי לא תשמחו לחזור עם הרכב הביתה. בדרך כלל, לא משנה איזו הצעת מחיר הוא יציע לכם – בסופו של דבר תיאלצו לקבל אותה.

כיצד בוחרים עסק לקניית רכבים ?

לקנייה חייגו 053-2366-115

חשוב לבחור בעסק איכותי ואמין, שיטפל בכם באדיבות לכל אורך הדרך. במידה והרכב שלכם אינו כשיר לנהיגה, בעל העסק צריך לדאוג לפנות את הרכב על ידי גרירתו למגרש. בנוסף, הוא צריך לדאוג לבירוקרטיה הנדרשת. כאשר אתם מוכרים רכב, אתם לא רוצים שהוא יופיע של שמכם יותר במשרדי הרישוי. אינכם רוצים שיגיעו אליכם תלונות ותביעות על הרכב בעתיד. בסיום התהליך, העסק צריך לשלם לכם מחיר הגון על רכבכם.

במידה והרכב נלקח לפירוק אחרי תאונה וברשותכם ביטוח מקיף, כמובן שלא אתם מטפלים בנושא ולא אתם מקבלים את הכספים עבור הרכב, אלא חברת הביטוח. היא זו שתפצה אתכם בשווי הרכב, על פי המחירון.

קניית רכב בתשלומים – הדרך לקניית רכב חדש

כל אחד רוצה לקנות רכב חדש, עם מערכות חדישות ובטוחות, בלי להסתכן בקניית רכב יד שניה, שלא ידוע מהי ההיסטוריה שלו ועד כמה הוא באמת תקין. קניית רכבים בתשלומים מאפשרת לקנות רכב חדש בלי להצטרך לשבור את תוכנית החיסכון, ובלי להצטרך לחכות הרבה שנים עד שהסכום הנדרש מושג. כיום קיימים גורמים שונים הנותנים תנאי תשלום המקלים על הקונה והנותנים מימון עבור רכישת רכב. אחד מהם הוא הבנק, אך הריבית שלו נחשבת לגבוהה מכולם. ניתן לחלופין ללוות או לקבל מימון מחברת האשראי או מחברת הליסינג, וכך אין צורך למתוח את מסגרת העו"ש, או את מסגרת האשראי.

על פי הסטטיסטיקה, כ-40% מישראלים הקונים רכב, מבצעים את הקנייה בתשלומים במשך כשנתיים עד חמש שנים. ישראלים נוטים להעדיף בעשור האחרון לקנות בתשלומים כלי רכב מיד ראשונה, מאשר יד שניה. לרוב, הקונה רכבים לנסיעה בתשלומים, לא בוחר את הרכב היקר ביותר, אלא נוטה לבחור על פי הפונקציות של הרכב.

קניית רכב על ידי מימון לרכב

כשקונים רכב באמצעות מימון, התשלומים נפרסים בצורה המתאימה לקונה. בעסקת קניית רכבים בתשלומים ע"י מימון, אין צורך בערבים כיוון שהרכב הוא הערובה לכך שההלוואה תוחזר. בדומה לשיטה של מימון לרכב, ישנה גם השיטה של ליסינג עסקי, שגם בה יש את האפשרות לקנות מכונית חדשה בתשלומים נוחים.

קניית רכבים מיד ראשונה – למה הרכב נמכר?

בשנים האחרונות ישנם יותר ויותר רכבי יד ראשונה המוצעים למכירה. זאת בעקבות התרבות חברות הליסינג בשוק, והנוהל המקובל לתת רכב צמוד לעובדים. בכל חודש, כמה אלפי מכוניות יד ראשונה משומשות, משתחררות. מדובר במכוניות שהיו בשימוש למשך כשלוש שנים, ושנגמר חוזה הליסינג שהיה להם. סקרים שנערכו בשנים האחרונות מטעם חברות ביטוח מצאו שרוב כלי הרכב מיד ראשונה נמכרים בישראל בשיטת הליסינג או בשיטת המימון. יש שני מקומות בישראל בהם מתבצעת מכירת רכבים מיד ראשונה. האחד, הוא סוכנות רכב מורשה של דגם מסויים ושם משלמים מחיר מלא. השני, הוא סוכנות רכב המציעה מבחר כלי רכב מיד ראשונה, הנוסעים כראוי והנראים זהים לכל רכב אחר שיצא מהמפעל.

יד ראשונה – למה זה כדאי?

קניית רכבים מיד ראשונה הינה כדאית דבר ראשון עקב המחיר. כלי רכב אלו נמכרים בהנחה של כ-5%-10% לעומת מחיר המחירון, ומידי פעם ההנחה גבוהה יותר. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות רכב חדש מאולם התצוגה של היבואן, ולכן, קניית רכבים מיד ראשונה היא תחליף מצויין. מכונית מיד ראשונה היא אחת שמערכותיה מתוחזקות, הבלאי שלה אינו גבוה, והיא נסעה הרבה פחות קילומטרים לעומת רכב מיד שניה. מכונית כזו בעצם דומה ביותר לרכב חדש. הסיבה שהיא זולה יותר, היא שברגע שמכונית נוסעת על הכביש, ערכה יורד משמעותית.

קניית רכבים מחברות ביטוח – מכוניות טוטאל לוס

כאשר רכב ניזוק בתאונת דרכים בצורה קשה ביותר, ובעלי מקצוע אומדים שנגרם לו יותר מ-60% של נזק, מוגדר הרכב כ"טוטאל לוס".

זהו המצב הקיצוני הגרוע ביותר אליו רכב יכול להגיע כשדופקים אותו. לא עוד ניתן לתקן את הרכב, ויש להורידו מהכביש.

תיקון רכב שכזה ונסיעה בו, אינו דבר בטיחותי ויושבי הרכב נמצאים בסכנה גדולה. במצב כזה, לפי פוליסת הרכב, אמור כל מבוטח לקבל מכונית חדשה, או מימון לרכב חדש שמחירו נמצא באותו טווח מחירים.

קניית רכבים מחברות ביטוח – לפירוק

תאונות הדרכים מעלות את סטטיסטיקות ההרוגים בכל שנה, ויחד עם זאת, מתרבים מצבי הטוטאל לוס. כל עוד נשאר רכב שכזה אצל בעליו, לא יוכל המבוטח לממש את זכאותו בביטוח.

חברות הביטוח משתמשות ברכבים המוגדרים כטוטאל לוס. הם מחויבים למכור אותם למי שזוכה בהם במכרזים לרכבים אלו.

לחלופין, קניית רכבים מחברות ביטוח יכולה להיות ממגרשים לפירוק מכוניות. מגרשים אלו קונים רכבים ישנים כדי לפרקם לחלקים.

את החלקים השמישים הם מוכרים, ואילו שאר החלקים נמסרים לתעשיית הברזל למיחזור. קניית רכבים מחברות ביטוח היא דרך נוספת עבורם להשיג רכבים לפירוק בתל אביב ובשאר הארץ.

לרוב, יש לחברות הביטוח הסדר עם מגרש אחד המתחייב לקנות את כל רכבי הטוטאל לוס מהם. המחיר עבור המכוניות הניזוקות קשה הוא 7%-10% מהמחירון של לוי יצחק.

קניית רכבים מהשכרה – הרבה מתעניינים בכך

לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות רכב חדש, ולכן, האפשרות הבאה היא לקנות רכב משומש.

ענף רכבי יד שניה הוא מהפעילים בישראל. עשרות אלפים של מכוניות מעבירות בעלים בין מוכרים לקונים.

אחת האופציות המרכזיות בשוק מכוניות יד שניה היא חברות ההשכרה המעוניינת באופן קבוע להתפטר מרכבים ישנים שכבר נוסעים על הכביש במשך 2-4 שנים.

קניית רכבים מהשכרה – יתרונות וחסרונות

רכב מהשכרה נמכר בכ-6%-12% נמוך ממחיר המחירון, בהתאם למצב הרכב, דגמו ומספר הקילומטראז' שלו, וזהו היתרון הראשון של קניית רכבים מהשכרה על פני קניית רכב יד שנייה באופן פרטי.

חברות ההשכרה מציעות אחריות למשך שנה על מנוע, שילדה ועוד. קל יותר להגיע אל הרכב המבוקש דרך חברות ההשכרה.

קניית רכבים מהשכרה לרוב מאפשרת תנאי תשלום ומימון נוחים. לרוב גם מדובר  ברכבים בני שנים מעטות. מנגד, ישנן גם חסרונות.

כפי שקונים רכב מהשכרה בזול, כך גם כשימכרו אותו, יהיה הדבר בזול. המבחר מצומצם יחסית, וכן, למרות שהרכב הוא בשנתון חדש יחסית,

לרוב הוא עם מונה קילומטראז' ובלאי הרבה יותר גבוה לעומת רכב פרטי שיש לו מונה ממוצע או נמוך. לסיכום, אם מחפשים רכב סטנדרטי במחיר זול,

כדאי לקנות רכב מהשכרה. אם חשוב הקילומטראז' הנמוך והכרת הסטוריית הרכב, עדיף רכב יד שניה מבעלות פרטית.

 

אוודי ב.מ.וו אלפא רומאו אופל
אאודי ב.מ.וו אלפא רומיאו אופל

האזורים בהם ניתן השירות

צור קשר    WhatsApp איך אפשר לעזור ?